O MNĚ

Žiju, píšu a tvořím v Plzni

Jmenuji se Tereza Čermáková a od roku 2018 literárně publikuji pod pseudonymem Tereza Herzogová.

Narodila jsem se roku 1990 v Plzni, kde také žiji, pracuji a tvořím. Vystudovala jsem Střední průmyslovou školu stavební v Plzni a dokončila inženýrské studium na Fakultě ekonomické Západočeské Univerzity v Plzni.

Od roku 2019 jsem členkou Střediska západočeských spisovatelů.

Píši hlavně prozaické texty, zejména společenské romány a povídky ze života obyčejných i neobyčejných lidí, na které se snažím dívat s humornou laskavostí a pozitivním nadhledem. Mým cílem je, aby se čtenář při čtení mých knih pobavil a odreagoval a zároveň aby ho nutily k zamyšlení, hlubšímu vhledu na život, lidi a svět kolem nás. 

Za svá díla jsem byla několikrát oceněna. Jsem laureátkou ceny Ason-klubu 2016 a se svými povídkami jsem vyhrála také několik literárních soutěží (více v záložce Ocenění). Moje povídky také pravidelně vycházejí v časopisu Plž - Plzeňský literární život.

Na kontě mám již dvě vydané sbírky povídek. První je Hospoda U Konce světa (Pro libris, 2018), za kterou jsem získala čestné uznání v Ceně Bohumila Polana. Druhou je sbírka dvanácti humoristických povídek a fejetonů s názvem Indiánské léto, která vyšla v roce 2020 v nakladatelství NAVA. V roce 2022 vychází u nakladatelství Motto můj první román Schovávaná (více v záložce Knihy) a o dva roky později na něj volně navazuje román Tichá pošta (Motto, 2024).

Kromě psaní se zabývám historickým tancem - jsem členkou skupiny historického tance Arvena (Arvena.cz) a účinkovala jsem také v plzeňském amatérském Divadle Dialog. Miluji svoji rodinu, přírodu, hudbu a cestování. Také píši cestovatelský web Myšákův cesťák (Mysakuv-cestak.webnode.cz). Jsem prostě velmi kreativní člověk, který se neumí nudit :-).