RECENZE

RECENZE

SCHOVÁVANÁ (KNIHA ZA KNIHOU)

"Poutavý román Schovávaná je příběhem o životě, v kterém se hrdinové zmítají v partnerských vztazích, hledají sami sebe a možná i trochu toho štěstí. O životních trablech svých hrdinů píše autorka s optimistickým nadhledem, v kterém nechybí jemný humor ani světlá naděje ve stylu "hlavně se z toho nepo…". "

"Příběh je proložen myšlenkovými moudry, kterými ale není marnotratně přehlcen, ba naopak působí na čtenáře velmi nenásilně i mile a společně s přesně nadávkovaným množstvím postav se z této "hry" stává návyková zábava, od které se vám nebude chtít odcházet."

Veronika Esserová, knihazaknihou.cz, 23.02.2023 


SCHOVÁVANÁ (ČTEME ČESKÉ AUTORY)

"Román bych doporučila všem, co mají chuť přemýšlet o smyslu našeho počínání a lidskému údělu. Nejedná se o oddychovou literaturu, ale knihu s velkým přesahem plnou myšlenek, co v hlavě zůstanou dlouho po dočtení. Zdánlivě banální zápletka totiž nejednoho skeptika naplní touhou najít také trochu toho štěstí."

"Schovávaná se mi velmi líbila. Je to jedna z publikací, u kterých máte chuť je dávkovat úsporně, protože se s nimi nechcete rozloučit příliš brzy, avšak zároveň hltáte stranu za stranou. Rozhodně se vám dostane pod kůži."

Linda Dobřická, ctemeceskeautory.cz, 02.12.2022 


SCHOVÁVANÁ (LACULTURA)

"Schovávaná představuje román, pro mne dosud neznámé české spisovatelky Terezy Herzogové, který mě příjemně překvapil svým vtipem, svižným vyprávěním i úsměvnými scénkami." 

"Celá kniha je protkaná příjemným laskavým humorem."

Denisa Šimíčková, LaCultura.cz, 9.12.2022


INDIÁNSKÉ LÉTO (PLŽ)

"Indiánské léto Terezy Herzogové je soubor dvanácti kratších próz. Všechny jsou spjaty subjektem vypravěčky, do níž se promítá osoba autorky tak, že se čtenáři jeví jako její životní příběhy. Pohled vypravěče a autorská řeč jsou osobité a nepostrádájí humor, což velmi přispívá ke čtenářskému zážitku."

"Po jazykové stránce jsou texty Indiánského léta ucelené, autorský styl je chvályhodně jednotný. Věty jsou komponované příběhově, každá posune děj o kousek dále, jakoby kloužou do čtenářovy mysli."

"Opravdu nejsilnější zbraní autorky je její jazyk vyznačující se jemným druhem humoru. Nese rysy osobitého autorského stylu."

Ilona Gruberová: Každá generace má svoji literaturu, Plž 2/2021